pity 2016

PIT 37

PIT 37 to najpopularniejszy z formularzy PIT. Druku tego przede wszystkim używają osoby zatrudnione na etacie. PIT 37 dotyczy tez osób na tak zwanych umowach śmieciowych bo rozlicza się za jego pomocą zarówno przychody z umowy o pracę jak i przychody z umowy zlecenie oraz umowy o dzieło.

 

Pobierz program PIT 37

Aktualizacja 2.01.2017

Znakomita większość osób rozlicza PIT 37 na podstawie wystawionego przez pracodawcę PITu 11. Jak to zrobić? Banalnie prosto. Jeśli pozostajemy zatrudnieni tylko w jednej firmie (w ciągu roku podatkowego 2015) i nie osiągnęliśmy dodatkowych dochodów z innych źródeł to po prostu wystarczy pobrać program do PITów i po zainstalowaniu program sam zapyta o informacje zawarte w PIT 11. Wystarczy przepisać do programu wartości liczbowe zawarte w PIT 11 by program sam przygotował zeznanie PIT 37, które możemy wydrukować (dowolnie edytować) lub wysłać przez Internet uzyskując Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Sprawa jest jeszcze prostsza ponieważ każde pole w formularzu PIT ma swój unikalny numer, jeśli więc program zapyta o dane z formularza PIT 11 to poda też numer pola z którego daną liczbę należy przepisać. To na prawdę bardzo proste.

 

Formularz PIT 37

Jesli chcemy ręcznie wypełnić PIT 37, samemu edytując wartości a następnie wygenerować plik PDF z gotowym pitem to również możemy skorzystać z programu. Aktywne deklaracje podatkowe zawarte w programie pozwalają dowolne – ręczne ale w komputerze – wypełnienie formularza PIT 37.